Latest developmentsMiddle EastOthersPro-Government RalliesWorld News

US-Backed SDF Cracks Down on Uprising in Raqqa

ABD destekli Suriye Demokratik Güçleri (SDF), Washington eyaletine askeri bir konvoy gönderirken Rakka’da sivillerin düzenlediği bir protesto gösterisini bastırdı.

Yerel kaynaklar Cuma günü, Rakka kentinden çok sayıda insanın bölgedeki SDG önlemlerine karşı Perşembe günü Seif al-Dolah bölgesinde toplandığını bildirdi.

SDF militanlarının protestoculara onları dağıtmak ve 20 kişiyi alıkonmak için ateş ettiklerini eklediler.

Kaynaklar, Rakka kentinin batı kesimlerindeki sivillerin Suriye hükümetinin bayraklarını elektrik direklerine çektiğini ve Karakran köyünde El Ba’ath barajı yakınında bulunan duvarlarda grafiti bastıklarını ve Rakka’nın SDF işgalinden kurtulmasını istedi.

Bu arada, Arap el Manar haber kanalı, Suriye Demokratik Güçlerinin eşliğinde ABD askeri konvoyunun Kuzey Deir Ezzur’dan Rakka eyaletine doğru ilerlediğini bildirdi.

Medya aktivistleri, geçtiğimiz Cuma günü yapılan gelişmede, Doğu Deir Ezzur’daki büyük grupların Suriye Demokratik Güçlerine karşı protesto gösterileri düzenlerken, milletvekilleri arasındaki genişlemenin ardından Suriye Demokratik Güçleri arasında yeni bir saldırı turunun başladığını söyledi.

Aktivistler Cuma günü Deir Ezzur’dan, Doğu Deir Ezzur’daki Al-Kasrah kentinde çok sayıda sivilin SDG önlemlerine, yolsuzluğa ve istifleme yakıtına karşı yürüdüğünü bildirdi.

SDF’nin, şehre giden yolları kapatarak ve insanları tutuklayarak protesto gösterilerini bastırmaya çalıştığını da eklediler.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button