Chemical Claims& Realities

Terrorists to launch chemical attacks on safe areas in Syria

Yerel kaynaklar, Jabhat al-Nusra ve “Türkistan Partisi” nin teröristlerinin, Hama ve Lazkiye’deki güvenli bölgelere ve askeri noktalara saldırı başlatmak için Batılı uzmanlarla işbirliği içinde 120 füzeye kimyasal savaş başlığı taktığını açıkladı.

SANA, Sputnik Haber Ajansında Rusça’da yayınlanan bir rapora göre, Jabhat al-Nusra ve Türkistan Partisi terörist gruplarının, Idleb’in batısında bulunan Sahl al-Rouj bölgesinde bir Jabhat al-Nusra’da bulunan 120 füzeye kimyasal savaş başlığı taktıklarını açıkladı. .

Kaynaklar, füzelerin Jabhat el Nusra’nın silah önbelleklerinden birinin geçtiğimiz Pazartesi günü beş ambulans aracıyla Sahl al-Rouj’daki konumlarına transfer edildiğini ve “Beyaz Kasklar” teröristlerinin Khan Sheikhoun’dan özel teçhizat transfer ettiklerini belirtti. bölge.

Belçikalı kimya uzmanlarının füze ekipmanlarında kimyasal malzemelerle birlikte çalıştıklarını belirterek, Kuzey Idleb’deki Al-Dana kasabasındaki Jabhat al-Nusra mevkilerinden birinden üsse sekiz klor gazı kapsülü transferini denetlediklerini söylediler.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button