Latest developmentsMiddle EastOthersRecovery servicesWorld News

Syrian Army Opens New Operational Fronts against ISIL in Southern Damascus

13970213000179_Test_PhotoI

 

Suriye ordusu askerleri, Güney Şam’da ilerleyerek, yeni operasyon cepheleri açarak bölgeye takviye ve askeri teçhizat göndererek, ISIL teröristleri üzerindeki ilmiği sıkıştırdı.

Ordu, El-Nusra Cephesi (Fetih El Şam Cephesi veya Levant Kurtuluş Kurulu olarak da bilinir) olan Kuzeybatı Yarmouk mülteci kampında El Raijeh meydanında (Kuzey) Ebu Foad mahallesine (Güney) kuvvetler yerleştirdi. yeni fabrika cepheleri açmak amacıyla bölgeye yeni üniteler ve ekipmanlar gönderdi.

Raporlar ayrıca, ordunun Loubiyeh sokağındaki militanların pozisyonlarına saldırdıktan sonra teröristlerle şiddetli çatışmalara girdiğini ve çeşitli noktaların kontrolünü ele geçirdiğini de belirtti.

Bu arada, bir bölge komutanı Loubiyeh sokağındaki çatışmaları doğruladı, ordunun, El-Shohada sokağındaki teröristleri izole etmek istediğini ve Loubiyeh sokağından kuzeyde Yarmouk kasabasına kadar uzanmak istediğini vurguladı.

Ayrıca, arazi kaynakları, El Tazamon’un güneyinde çatışmalar yaşanırken ordunun El-Tazamon mahallesinin doğusunda Da’aboul caddesine yeni güçler ve yeni askeri teçhizat gönderdiğini bildirdi.

Çatışmaların teröristlere ağır kayıplar verdiklerini eklediler.

Bu arada diğer ordu birimleri de Aylalaf bölgesinde bulunan İMİL militanlarıyla birkaç noktada ilerleyen çatışmalara devam etti.

Çarşamba günü ilgili bir gelişmede, Suriye ordusu askerleri Güney Şam’daki ISIL askeri operasyonlarında Hajar el-Aswad yakınlarındaki bazı bölgelerin kontrolünü geri aldı.

Ordu güçleri El-A’alaf ve el-Basel bahçesinin kontrolünü ele geçirerek Hajar al-Aswad’ın kuzeyindeki ISIL teröristleriyle şiddetli çatışmalara karıştı.

Ayrıca Güney ve Güneydoğu Hacer el-Aswad’da birkaç toprağı ağır topçu ve füze ateşiyle vurduktan sonra serbest bırakabilirlerdi.

Bu arada Suriye hava kuvvetleri, Hadım el-Aswad’daki ISIL hareketlerine ve Güney Şam’daki El Tazamon bölgesine yakın bölgelere hava saldırıları başlattı, bir takım teröristleri öldürdü ve askeri teçhizatlarını yok etti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button