Latest developmentsMiddle EastOthersRecovery servicesWorld News

Syrian Army Advances in Southern Damascus despite ISIL’s Strong Resistance

13960524000393_PhotoI

 

Suriye ordusu kuvvetleri Hacer el-Aswad bölgesine birkaç milletten saldırdı ve Güney Şam’daki askeri operasyonlar sırasında Takfiri teröristlerini görevlerinden çekmeye zorladı.

Ordu birlikleri, Çarşamba günü Batı ve Güneydoğu Hajar el-Aswad’ın askeri operasyonlarını yoğunlaştırdı ve ISIL’in şiddetli direnişi arasında küçük bir toprak alanında ilerledi.

Bu arada, saha raporları, Suriye ordusu kuvvetlerinin, IŞİD’den Hajar el-Aswad’ın batısındaki bazı binaların kontrolünü yeniden kazandığını söyledi.

Ordu, Rusya’nın Yarmouk mülteci kampındaki ISIL üslerine ve Hacer el-Aswad’ın kısımlarına karşı ağır hava saldırılarıyla desteklendi.

Suriye ordusu askerleri de Salı günü, Şam ilinin güney kesimlerindeki daha fazla topraktan IŞİD’i sürmeyi başardılar.

Ordu mensupları, IŞİD’in Hacer el-Aswad bölgesindeki el-A’alaf bölgesinde görevlerini pek çok noktada kontrol altına aldılar.

Yerel kaynaklar, ordu birimlerinin, Hajar al-Aswad’ın batısındaki çiftlikler üzerindeki kontrolünü ele geçirdikten sonra El-Şalala’daki el-Şrakas mahallesinde ve El-Yolal mahallesinde İMİL’in pozisyonlarına ulaştığını bildirdi.

Ayrıca, Suriye Hava Kuvvetleri teröristlerin Hacer el-Aswad’daki pozisyonlarını ve hareketlerini ezip, militanlara büyük kayıplar verdi.

Bu arada ordunun topçu birimleri, Hajar al-Aswad bölgesindeki bir tünelin içinde yer alan ve grubun bütün üyelerini öldüren bir grup teröriste ağır ateş açtı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button