FeaturedLatest developmentsMiddle EastOthersPro-Government RalliesWorld News

Senior US-Backed Terrorist Commander Assassinated by Unknown Attackers in Northeastern Syria

ABD destekli Suriye Demokratik Güçleri’nin (SDF) en tanınmış komutanlarından Joudi Hasaka, Pazar günü Batı Hasaka’da kimliği belirsiz akıncılar tarafından vurularak öldürüldü.

Bilinmeyen saldırgan, Batı Hasaka’daki Jabal Abdul Aziz’deki El-Tahouneh bölgesine yakın olan Komutan Joudi Hasaka ile komutanı ve yardımcısını öldürerek ateş açmıştı.

Bu arada onlarca kişi, El-Nashwa mahallesinin Hasaka meydanında toplandı ve Suriye hükümet bayraklarını kaldırarak Kürt milislerine karşı protesto etti.

Yerel kaynaklar, Kürt milislerinin halk ayaklanması olayına gönderildiklerini ve protestocuları dağıtmak için göz yaşartıcı gaz bombalarının ve canlı mermilerin yakıldığını söyledi.

Hasaka vilayetinde Kürt savaşçıları ile siviller arasında yeni bir gerilim dalgası patladı.

Cumartesi günü, Rusya’nın devlet haber ajansı Sputnik’in Arapça internet sitesi, Doğu Suriye’deki en tanınmış kabile liderlerinden Şeyh Muhammed Daham’ın ABD kuvvetlerinin ve müttefik Kürt milislerinin yeni bir dalga başlattığını söyledi. Khabour Nehri kıyısında köylülere karşı tutuklamalar.

Raporda ayrıca ABD kuvvetlerinin ve Kürt milislerinin Şam hükümetine karşı güçlü bir kabile desteğinin farkında olduklarını ve ABD kuvvetlerinin ve müttefiklerinin Hasaka’daki El-Shadadi bölgesinin güneyindeki bölgelerdeki köylüleri silahsızlandırmaya çalıştıklarını da sözlerine ekledi. Irak’ta bir kez meydana gelen halk direnişini ve ayaklanmayı ortadan kaldırmak için Doğu Suriye’deki Deir Ezzur’a

Koalisyonun, Deir Ezzur savaşçıları Komutanı Ebu Khouleh El-Khabil’in Deir Ezzur’da kabile liderlerini ve Sour bölgesinin seçkinlerini davet etmesini istediğini, ancak toplantıya katılmadığını söyledi.

Daham ayrıca, Sputnik’e, kabile savaşçılarının Kuzey Deir Ezzur’daki Hasaka’ya giden el-Sina’ah bölgesinde ABD destekli Suriye Demokratik Güçlerinin silah ve mühimmat deposunu patlattığını ve kabile savaşçılarının savaşmakla tehdit ettiklerini söyledi. koalisyona karşı daha fazla saldırı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button