Latest developmentsMiddle EastOthersRecovery servicesWorld News

EXC: Zionist Media say Only 20% of Rockets Fired from Syria Intercepted by Iron Dome while Syria Intercepts Almost All of Them

 

Siyonist İsrail, 20 roketin Perşembe başlarında Golan Tepeleri’ne ateş edildiğini ve ünlü Demir Kubbesinin sadece 4 mermiyi düşürdüğünü kabul etti.

İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) Sözcüsü, Lt Col Jonathan Conricus gazetecilere verdiği demeçte, roketlerin “hepsi değil, hepsi” nin İsrail savunmaları tarafından yakalandığını, gece yarısından birkaç dakika sonra Golan’daki IDF mevkilerine doğru yaklaşık 20 merminin ateşlendiğini söyledi Heights.

Ordu, “İsrail’in Demir Kubbe füze savunma sisteminin dört roketi indirdiğini” itiraf etti.

Suriye’ye yönelik daha önceki füze saldırılarından ötürü misilleme olarak gece yarısından sonra İsrail hedeflerine 50 ila 68 roket atıfta bulunuldu.

Suriye ordusu gelen İsrailli füzeleri yakaladı ve saldırıyı işgal altındaki Golan’daki askeri merkezlere yapılan roket saldırılarıyla karşı karşıya getirdi.

İsrail, 1967 Altı Gün Savaşı sırasında Golan Tepeleri’ni Suriye’den ele geçirdi ve o zamandan beri stratejik olarak önemli olan toprakların üçte ikisini işgal etti. Tel Aviv rejimi, işgalinden bu yana bölgede yasadışı yerleşimler düzenledi ve bölgeyi Suriye hükümetine karşı bir dizi askeri operasyon yürütmek için kullandı.

Tel Aviv rejimi, Suriye topraklarına karşı savaşta ağır yenilgiye uğrayan terörist gruplarını artırma girişimleri olarak, Şam’ın çarptığı saldırılarda, son birkaç yıldır Suriye topraklarında çeşitli hedeflere karşı sporadik saldırılar başlattı.

Suriye ordusu, aynı zamanda, militanlık savaşının ülkede başlatılmasından bu yana Şam güçleri tarafından muhalif militanlarla savaşan militanlardan İsrail yapımı silah ve askeri teçhizatı da ele geçirdi. İsrail, aynı zamanda, Arap ülkesinde yaralanan militanlara tıbbi tedavi olduğunu da itiraf ediyor.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button