Middle EastPro-Government RalliesWorld News

Syria in Last 24 Hours: Army Reinvigorating Positions in Northern Lattakia

 The Damascus Army sent more troops and military equipment to Northern Lattakia on Saturday to fortify their positions after reports said Tahrir al-Sham Hay’at (the Levant Liberation Board or the Al-Nusra Front) terrorist group was readying for a heavy offensive in the province.

The Syrian army sent a large number of forces and large amount of military hardware to Jabal al-Akrad and Jabal al-Turkmen regions in Northern Lattakia to reinvigorate the government forces’ defense and combat capabilities.

Meantime, the Syrian army continued its military advances in other parts of Syria over past 24 hours.

Tens of terrorists were killed and dozens more were injured during the Syrian army’s operations in provinces across Syria.

Lattakia

The Syrian Army sent more troops and military equipment to Northern Lattakia on Saturday to fortify their positions after reports said Tahrir al-Sham Hay’at terrorist group was readying for a heavy offensive in the province.

The army dispatched a large number of forces and military hardware to Jabal al-Akrad and Jabal al-Turkmen regions in Northern Lattakia to reinvigorate the government forces’ defense and combat capabilities.

In the meantime, local sources said that the army has gathered a large number of forces in Kinisba region to face a possible heavy attack by Tahrir al-Sham terrorists.

Field sources had previously said that Tahrir al-Sham would possibly attack the army strongholds in Jabal al-Akrad and Jabal al-Turkmen.

In the meantime, the army opened heavy fire at terrorists’ movements in Bdama township West of the town of Jisr al-Shughour, inflicting major losses on the militants.

Dara’a

The terrorist groups were forced to agree with the Syrian Army’s reconciliation terms to hand over the remaining regions under their control in the Eastern countryside of Dara’a city after the fall of Nasib border-crossing to the government forces on Saturday.

Representatives of the Damascus government and the Russian delegation and militant groups in Busra al-Sham region East of Dara’a city agreed to hand over control of the entire towns, townships and villages in the Eastern countryside of Dara’a city to the Damascus forces.

Anlaşmaya göre, teröristler tüm ağır silahlarını orduya devretmeli, ardından devlet kurumları ve kurumları bölgedeki ateşkesin uygulanmasından sonra yeni serbest bölgelerdeki operasyonu yeniden canlandıracaklar.

Silah bırakan teröristlerin af için başvurmalarına izin verilmekte, geri kalanlar ise aile üyeleriyle birlikte Idlib için bölgeyi terk etmelidir.

Yeni kabul edilen anlaşmaya göre, teröristler Ürdün sınırındaki tüm kontrol noktalarını orduya teslim etmeli ve yerinden edilenlerin eve dönmesi için zemin döşenmelidir.

Teröristler, hükümet güçlerinin Nasib sınır kapısını serbest bırakması ve çeşitli bölgelerdeki militanların orduyla savaşın sona ermesinden sonra ordu şartlarını kabul etmeye zorlandı ve zorladılar.

Hama

Saha kaynakları kaynakları, Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Kuzey Hama’da konuşlandırılan Tahrir el Şam Hay’at’ın teröristlerinin Güneydoğudaki Suriye topraklarının devam eden ilerlemelerinden sonra derin endişe duyduklarını söyledi.

Sputnik’in Arapça web sitesi, Tahrir el-Şam’ın Kuzey Hama’daki birkaç köy ve kasaba sakinlerini bölgeye önümüzdeki 48 saat içinde orduya karşı büyük çaplı saldırıların başlatılması bahanesiyle ayrılmaya çağırdığını bildiren kaynak olarak aktardı. bölgesi.

Haber ajansı ayrıca, Kafr Naboudeh bölgesi sakinlerinin Tahrir savaşçıları ile sert tartışmalarda bulunduğunu belirterek, teröristlerin güvenli köy ve kasabalara saldırı başlatmak için bölgelerini bir cennete çevirmeye çalıştıklarını ve Tahrir silahlılarının insanları Kafr Naboudeh’i terk etmeye zorladığını da ekledi. ve Kuzey Hama’daki diğer bölgeler, ülke çapında uzlaşma planının onaylanmasını önlemek için.

Ajans, Güney Suriye’deki çok sayıda bölgenin Ürdün sınırına yakın hızla ilerleyen ordunun barış anlaşmasını kabul ettiğini de sözlerine ekledi.

Bu arada, ordu askerleri Kuzey Hama’daki Zalin kontrol noktasının yakınında Tahrir el-Şam ile ağır ateş değiştirdi ve saldırılarını bastırdı.

Hasaka-Deir Ezzur

Doğu Suriye’deki kabile bölgelerindeki sakinler, ABD güçleri tarafından, ABD güçleri tarafından Cumartesi günü bildirilen ABD liderliğindeki koalisyona katılmaya ikna edemediklerinde, topraklarının işgaline karşı çıkmaya devam ediyorlar.

Rusya’nın devlet haber ajansı Sputnik’in Arapça internet sitesi, Doğu Suriye’nin en tanınmış aşiret liderlerinden Şeyh Muhammed Daham’ın, ABD güçlerinin ve müttefik Kürt milislerinin yeni bir tutuklama dalgası başlattığını söyledi. Khabour Nehri kıyısında köylüler.

Raporda ayrıca ABD kuvvetlerinin ve Kürt milislerinin Şam hükümetine karşı güçlü bir kabile desteğinin farkında olduklarını ve ABD kuvvetlerinin ve müttefiklerinin Hasaka’daki El-Shadadi bölgesinin güneyindeki bölgelerdeki köylüleri silahsızlandırmaya çalıştıklarını da sözlerine ekledi. Irak’ta bir kez meydana gelen halk direnişini ve ayaklanmayı ortadan kaldırmak için Doğu Suriye’deki Deir Ezzur’a

Koalisyonun, Deir Ezzur savaşçıları Komutanı Ebu Khouleh El-Khabil’in Deir Ezzur’da kabile liderlerini ve Sour bölgesinin seçkinlerini davet etmesini istediğini, ancak toplantıya katılmadığını söyledi.

Daham ayrıca, Sputnik’e, kabile savaşçılarının Kuzey Deir Ezzur’daki Hasaka’ya giden el-Sina’ah bölgesinde ABD destekli Suriye Demokratik Güçlerinin silah ve mühimmat deposunu patlattığını ve kabile savaşçılarının savaşmakla tehdit ettiklerini söyledi. koalisyona karşı daha fazla saldırı.

Şam

Suriye ordusu birlikleri, Nasib sınır kapısını kontrol altına aldıktan sonra ve daha fazla bölgede bulunan militanların güneydeki Dara’a eyaletteki hükümetle barış anlaşmasını imzaladıktan sonra Ürdün’e giden uluslararası bir karayolu güvenliği sağlamayı başardı.

Sputnik’in Arapça web sitesi, orduya bir saha komutanı olarak, raporda, ordunun, Nasib ve Um al-Mayadeen’in Güney Suriye’deki Şam-Amman karayoluna güvenliğini geri getirmesiyle ülke çapında uzlaşma planının altına girdi.

Arapça Sputnik ayrıca, ordu askerlerinin karayolu boyunca çeşitli noktalarda konuşlandığını söyledi.

Raporda, Nasib ilçesindeki insanlar sokaklara döküldü ve ülke ordusunun Dara’a eyaletinde büyük başarılar kazandıktan sonra hükümet bayraklarını ele geçirdiğini belirten raporda, ordu adamlarının şimdi Nasib boder-geçişinde konuşlandırıldığını da sözlerine ekledi.

Teröristlerin, yaya geçmeden önce geçit tesislerini ve altyapılarını yok ettiklerini ya da yağma ettiklerini söyledi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button